معماری روستا

.

مردم روستا در ساختمانهایی که همه از سنگ و خشت و گل بنا شده ساکن گشته،بعضی از این ساختمانها دارای ایوانهای بسیار بلند ساخته شده از چوب هستند،که ارتفاع آن گاهی به 20 متر می رسد که نظر هر بیننده ای را جلب میکند.
این ایوانها را میتوانید در محله هایی بنام "لب ساخونه" یا کوچه سوزن از نزدیک مشاهده فرمایید.
روستا دارای دو محله به نامهای محله بالا و محله پایین و تعداد زیادی کوچه پس کوچه که هر یک نام خاصی دارند می باشد.


:: KOMJAN.ir :: :: KOMJAN.ir ::

این روستا دارای 14 مسجد می باشد که هر کدام در محله ای به نامی،و همه آنها بازسازی شده اند.
این روستا دارای یک حمام بسیار زیبا است که در محله پایین ده قرار دارد .
روستا دارای سه قلعه بوده ،یکی در ابتدای ده قرار دارد.روستا دارای سه قلعه بوده ،یکی در ابتدای ده که اکنون آثاری از آن وجود ندارد و فقط اسمی از آن به جا مانده است و روی آن خانه ساخته شده است و قلعه دیگری که بر روی کوه بلند مشرف به روستا قرار دارد که دیوارهای آن هنوز پابرجاست.
یک قلعه که بسیار حائز اهمیت است معروف به قلعه بایزید که در مزرعه کروند قرار دارد و اکنون فقط یک دیوار سنگی از آن به جا مانده است و در زمینه این قلعه داستانهای زیادی سینه به سینه بیان شده که واقعیت آن زمانی معلوم شد که در سال 1370 جویندگان میراث این مرز و بوم در کنار این قلعه قبرستانی را در دامنه کوه کشف کردند و شبانه اقدام به حفاری و غارت این قبرستان پرداختند و این غارت همچنان ادامه دارد و هر بار که به آنجا سر زده می شود قبرها یکی پس از دیگری شکافته شده است.

:: KOMJAN.ir :: :: KOMJAN.ir :: :: KOMJAN.ir :: :: KOMJAN.ir ::

این روستا دارای چهار قبرستان است یکی قبرستان فعلی که در میان جاده نطنز به ابیانه قرار دارد و قدمت آن به 400 سال می رسد .قبرستان دیگری در بالای ده قرار داشته که تا چند سال پیش هم قبرها معلوم بود و به قبرستان کهنه معروف بود،ولی اکنون اثری از آن نیست.
قبرستان دیگر در مزرعه کروند و در کنار قلعه بایزید قرار داشته و یک قبرستان دیگر در مزرعه (در) قرار داشته که به گفته ریش سفیدان سنگهای آن را برای ساختن دیوار مزرعه در استفاده نموده اند.

 

 
منو اصلی
در روستا چه خبر ؟
نظرسنجی
آیا با اطلاع رسانی اخبار روستا از طریق سایت موافقید ؟
 
آمار بازدید
mod_vvisit_counterامروز7
mod_vvisit_counterدیروز7
mod_vvisit_counterهفته71
mod_vvisit_counterماه343
mod_vvisit_counterکل94162
ترافيک سايت
سایت پذیرای 1 مهمان آنلاین